KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994423
nr 1299 4423
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, "Från Montmartre". Signerad, daterad 56. Olja på duk, 45x64cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 6 januari 2020
kl 20:29:56
100 kr
200 kr
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin